Witamy!

Pomożemy Ci zbudować pełen zakres prac budowlanych wewnętrznych i zewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem elewacji aluminiowych, oraz wszelkie prace instalacyjne.

Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Wrzesień 2016

Inwestor zastępczy a budowa domu

2016-09-06 | Janusz

frazy kluczowe: nieruchomości, domy, agencje nieruchomości, budownictwo

Nadzorowanie przebiegu prac budowlanych jest zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym poświęceń. Biorąc pod uwagę fakt, że budowa domu to inwestycja na całe życie, obciążona kredytem na wiele lat, nikogo nie dziwi fakt, że inwestor chce bacznie obserwować przebieg prac. Jednak nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, by we właściwym momencie móc ocenić, czy podejmowane w toku realizacji decyzje są właściwe i zgodne ze sztuką. Tu z pomocą może przyjść inwestor zastępczy, czy inaczej inspektor nadzoru inwestorskiego.

Jest to specjalista w dziedzinie obsługi inwestycyjnej, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie w stanie monitorować przebieg prac budowlanych w każdym aspekcie. W ten sposób inwestor może być pewny o jakość stosowanych materiałów i poprawność ich montażu, co zagwarantuje mu bezawaryjność danego elementu budynku. Bieżące sprawdzanie pracy ekipy budowlanej pozwala również na natychmiastowe wykrycie i usunięcie wad, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy oddany etap budowy został wykonany zgodnie z normami. Zatrudniając inwestora zastępczego należy upewnić się, że w umowie zawarto punkt o zapewnieniu prawidłowego przebiegu realizacji inwestycji budowlanej, przy jednoczesnym informowaniu inwestora głównego o wszelkich możliwych wydarzeniach i zmianach, mogących generować dodatkowe koszty. Ta klauzula zabezpiecza inwestora przed niespodziewanymi, a także niechcianymi wydatkami, a także pozwala na przedyskutowanie sposobu realizacji danego etapu. Często okazuje się, że dany fragment budynku jest wysoce nieopłacalny w porównaniu do całości, a jego zmiana może pozytywnie wpłynąć na budżet i tempo prac.

Podsumowując, jeżeli inwestor nie chce stresować się przed wizytą inspektora budowlanego, wówczas może skorzystać z usług inwestora zastępczego, który odciąży go od monitorowania realizacji inwestycji, będąc na miejscu przez cały czas.

'

Galeria zdjęć:
nieruchomości
domy
agencje nieruchomości
budownictwo

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: